Co o kurzech říkají sami účastníci?

Všem moc děkujeme za krásné a mnohdy spontánní recenze.
Jsme s Vámi rádi.

Speciál pro ženy je báječný kurz, který Vás pohladí po duši. Proniknete do tajemství zdravé výživy, zdravého mlsání bez cukru a zbytečného tloustnutí. Kurz Vám změní myšlení a pohled na stravu. Byl to skvělý den s příjemnými lidmi, společně jsme vařili a pomáhali. Celý den byl naplněn vzácnými informacemi a vychytávkami, které oceníte ve zdravé výživě. Jsem ráda, že mě něco osvítilo a přihlásila jsem se na kurz Speciál pro ženy. Jitka je skvělá kuchařka, vše vaří s lehkostí a určitým šarmem, který k ní patří. Jídla jsou jednoduchá, zdravá a léčivá. Vřele doporučuji každému, kdo se trápí s dietami a zbytečným traumatem. Krásný den všem, Michaela
Michaela PrůchováÚčastnice kurzu Speciál pro ženy
Jitka Hartmanová je velmi inspirativní žena s bohatými zkušenostmi i odbornými znalostmi v oblasti alternativního stravování. Mám ráda její pohled na energie potravin a způsob vaření i souvislosti s ročními obdobími, i ochotu naslouchat jiným směrům. V našich kurzech vede semináře o alternativním stravování a jsou vždy obohacující.
Ing. Pavlína Dostalíková, MBAInstitut zdravého životního stylu s.r.o.
Každý vrcholový sportovec si musí dávat pozor na to co jí, proto jsem oslovil odborníka na výživu Jitku, která mi vše vysvětlila a napsala jídelníček přesně namíru. Všechny jídla se dala připravit do 30minut, takže nic složitého a navíc se žádné jídlo neopakovalo, takže to bylo velice pestré což je pro mě důležité. Jitka také velice dobře propojuje západní pojetí výživy s východním a umí lidem vysvětlit, jak to dostat na talíř. Naučil jsem se opravdu hodně a stále to aplikuji. Jelikož mám zkušenosti i jinde tak mohu říct, že Jitka je pravý odborník.
Tomáš Juniorský mistr světa a Evropy v kanoistice
Milá Jitko, mnohokrát děkuji za nádherný víkend. Velice si vážím vaší šíře a hloubky záběru, zároveň lidského nadhledu. 
Není mnoho míst, kde mi dokáží odpovědět na mé, pro mnohé komplikované, dalo by se říct odborné otázky na různá kontroverzní témata, kterých je ve výživě přehršel. Vaše praxe, hloubavost, veliká chuť předávat své zkušenosti, ochota propojovat různé výživové směry, schopnost naslouchání klientům a snaha o pochopení jejich záměru z vás podle mého názoru činí výjimečnou poradkyni. Vaše rady, které mám jak z kurzu vaření, tak z individuálních setkání jsou pro mě velice užitečné.
                                                        
                            Přeji krásný nejen dýňový podzim 🙂 Karla
Karla RůžičkováZdravý životní styl, Orientální tance
Na kurzu vaření jsem byla ještě v období těhotenství a přestože byl zaměřen na příkrmy děti, odnesla jsem si spoustu užitečných informací ohledně potravin a způsobu jejich přípravy. Zpětně výborně hodnotím praktickou část, kdy jsme přímo viděly, jak přesně a dlouho se jídlo vaří a měly jsme možnost ho následně ochutnat. Dostaly jsme materiály s doporučenými zdroji ohledně prvních příkrmů, ke kterým se nyní vracím, a měly jsme možnost probrat i nejnovější trendy ve stravování. Jitka působí velmi příjemným dojmem a svá stravovací doporučení dává členům kurzu individuálně po tom, co si s nimi popovídá o jeho životním stylu. Její doporučení ohledně vaření mi zjednodušila život. A Její přístup k jídlu je pozitivní a dívá se na celkovou situaci jednotlivých lidi, což mi bylo na kurzu sympatické a i proto jsem ho doporučila i svým kamarádkám.
RozárkaÚčastnice kurzu Vaříme dětem
Kurz vaření jsem (s Jitul) absolvovala už dvakrát a musím říct, že jsem pokaždé odcházela nadšená. Na kurzech jsem se nejen naučila vařit z nových surovin, které jsem do té doby nepoužívala nebo neznala, ale zároveň jsem i zjistila, jak jednotlivé potraviny kombinovat, kde je nakupovat a na co si dát při jejich výběru pozor. Přípravu ingrediencí a surovin střídala i trocha teorie - přeci jen šlo o kurzy ZDRAVÉHO vaření, takže jsme probírali i koncept zdraví, a to hned z několika úhlů pohledu. A přestože nás bylo na kurzech více, každý měl možnost se ptát na svoje specifické problémy, a zjistit tak o sobě něco více. A to byl pro mě asi ten největší přínos - uvědomila jsem si, jak moc je pro moje zdraví důležité to, co jím, a jak moc můžu sama ovlivnit! 
(Děkuju Jitulko!!!)
Petra Novotná
Kurz s Jitkou byl velice přínosný a dal mi mnohem víc, než jsem očekávala. Utvořila jsem u sebe doma skupinu 4 žen (2 maminky s několikaměsíčními miminky a 2 těhotné kamarádky). Celý kurz trval 6 dobře využitých hodin a nesl se v příjemné a uvolněné atmosféře. Jitka nám vysvětlila, jak a proč bychom se měli stravovat jako těhotné a později kojící maminky, jak a kdy začít s příkrmy a jaké potraviny a kombinace děti vyživí, aniž by je zatížily. Jitky rady a postřehy mi dávaly smysl. Její kuchyně byla zdravá, skládající se z opravdových potravin. Bylo cítit, že má široký rozhled. Řekla nám pro mě zásadní informace o stravování miminek a batolat, které jsem nikde jinde ani nevyčetla ani neslyšela. Byla praktická, ukázala nám, v čem se liší stravování malých dětí, čím ho doplnit a zpestřit, kdy s jakou potravinou začít a jak ji upravovat. Výklad proplétala recepty, které se staly součástí naší rodinné kuchyně. Vždy byl prostor pro naše otázky. Velice se mi líbilo, že nám všem zúčastněným šila kurz na míru a vše probíhalo na velice osobní úrovni. I ve vztahu k dětem, zda byly kojené či ne. V rámci kurzu jsme si také společně uvařily několik jídel pro malé děti a potom je snědly. Což bylo skvělé a praktické. Jitka si vše potřebné přivezla s sebou a já se jako hostitelka kurzu nemusela o nic starat. Od našeho kurzu uplynul téměř rok. Moje děťátko už s velkou chutí jí a hlavně je zdravé a já bych opět ráda uspořádala další kurz vaření s Jitkou. Myslím, že jsme hlavně díky ní začaly dobře a já bych chtěla ve stejném duchu pokračovat, alespoň dokud mohu jídlo své dcery ovlivnit a předat jí zdravé návyky. Mám spoustu nových otázek a bažím po další inspiraci. Děkujeme! Moni a Ella
Monika DostálováKurz u vás, Vaříme dětem
Kurz jsem si moc užila. Přišel mi srozumitelný, velmi pěkně připravený co se týče věcí, surovin a nějakého časového plánu. Líbil se mi tvůj přístup – klidný a jasný. Ke všemu si nás pustila, chtěla si abychom se co nejvíc zapojili, rozdělila si nám úkoly a předala odpovědnost. Moc mi chutnalo co jsme vařili. Jídlo, které si zvolila bylo pestré co se týče chuti a hlavně přípravy. Takže měl člověk možnost si vyzkoušet více způsobů vaření. A na závěr si vše pěkně shrnula – recepty, jak strava se vším souvisí, různé tipy a triky jak co vařit a nevařit. Prostě velice příjemně strávené odpoledne.   Já s tebou moc ráda trávím čas a vždy se ve tvé přítomnosti cítím fakticky dobře a moc ráda tě vidím, takže za mě zážitek ☺.
Bety (a Honza)Účastnice kurzu